Вхід в особистий кабінет
Увійти
Замовити проєкт

Все, що необхідно знати про вінілову плитку чи кварцвініл перед ремонтом

41 оцінок
31.10.2023

Що таке вінілова плитка чи кварцвініл?

При виборі підлогового покриття можна часто почути від знайомих чи побачити в інтернеті такий матеріал як вінілова плитка або кварцвініл, однак є помилкова думка що це якийсь один матеріал. Насправді є 4 основні типи цього покриття які відрізняються між собою. І для того щоб зрозуміти який саме тип вам підходить потрібно детальніше розібратись в кожному з них. Студія дизайну Dmytrov допоможе Вам з цим.

Вінілова плитка в інтер'єрі

Які є різновиди вінілової плитки?

Є 4 основні типи:

LVT (кварцвініл) - найбільш поширений тип вінілової підлоги в Україні. Містить в собі до 70-80% кварцу

Особливості:

·       Не поглинає вологу та можна вкладати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

·        Гнучка та еластична плитка, завдяки цьому її можна монтувати як на клей до основи, так і на замкові з'єднання (як ламінат)

·       Температура експлуатації не вище 27 градусів. 

·       Має високий коефіцієнт лінійного розширення під впливом високих температур, саме тому не рекомендується вкладати таку плитку під прямими сонячними променями та на теплу підлогу (більше ніж 27 градісів)

·       За рахунок температурного розширення не підходить для вкладання одним полотном на великі площі ( не більше 80 - 100 м2)

·       Дозволяються невеликі перепади висоти основи (2-3 мм на 2 пог.м.)

SPC - своєю структурою нагадує камінь, в складі якого міститься 70-80% карбонату кальцію (крейда) та 20-30 %  полівінілхлориду та інших домішок.

Особливості:

·       Жорстка (негнучка) плита.

·       Більша вартість в порівняння з LVT на 50-100%

·       Не допускається монтаж на клей, тільки замкове з'єднання.

·       Необхідна підкладка між плиткою SPC і основою.

·       Температура експлуатації до 40 градусів, чудово підходить для теплої підлоги.

·       Низьке температурне розширення, допускається вкладання одним полотном  на великі площі (300 - 450 м2)

 

Rigid LVT - це покращена версія звичайного LVT. Оскільки звичайний LVT є м'який і еластичний то його старший брат має більшу кількість шарів в складі, власне чому він і набирає свою жорстку форму.

 Особливості:

·       Жорстка (негнучка) плита.

·       Дорожчий на 100-150% за звичайний LVT.

·       Не поглинає вологу та можна вкладати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

·       За рахунок жорсткості дозволяються перепади рівня основи до 5 мм на 2 пог.м.

·       Обережне використання з теплою підлогою (не більше ніж 27 градусів)

·       Допускається вкладання одним полотном  площі до 200 м2.

 

WPC - єдиний тип вінілової плитки який містить в собі деревину. Часто плутають з ламінатом.

Особливості:

·       Жорстка (негнучка) плита в складі якої близько 50% дерев'яного пилу.

·       Найнижча щільність  кг/м3 з усіх вище згаданих типів.

·       По вартості +- як звичайний LVT.

·       Обережне використання з теплою підлогою, (не більше ніж 27 градусів) 

·       Допускається вкладання одним полотном  площі до 200 м2 .

·       Не рекомендується вкладати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

SPC вінілова плитка

Спосіб монтажу

Окрім типу, вінілова плитка відрізняється за способом  монтажу.

·       Монтаж з використанням клею:

Цей метод має на увазі нанесення спеціального клею на підготовлену поверхню. Вінілові плитки потім укладаються в клей і притискаються, щоб забезпечити міцне зчеплення. Перевага такого способу полягає в тому, що в майбутньому можлива заміна однієї чи кількох планок підлоги при їх пошкодженні.

·       Вінілові плитки, що самоклеїться:

Цей метод зручний, тому що вінілові плитки вже мають клей на своїй основі, Вам залишається тільки зняти захисну плівку та приклеїти її на підготовлену поверхню. Також цей метод є ідеальним для DIY-проектів, оскільки він досить простий у виконанні. 

·       Монтаж на замкові з'єднання:

Цей спосіб передбачає використання вінілових плиток із замковими з'єднаннями, аналогічними тим, що використовуються в ламінаті. Плитки поєднуються між собою без застосування клею. Цей метод ідеально підходить для самостійного укладання, оскільки він досить простий та швидкий.

Вінілова плитка що самоклеїться

Переваги та недоліки вінілової плитки

Переваги вінілової плитки:

·       Вологостійкість: Ця підлога не боїться вологи, її спокійно можна вкладати в прихожій чи кухні, і вже частіше можна зустріти вінілову плитку в ванних кімнатах. Вона не набухає та не деформується при контакті з водою.

·       Простота догляду: Вінілова плитка легко чиститься та доглядається. Для підтримки чистоти зазвичай досить звичайного прибирання, включаючи пилосос, мітлу та вологе прибирання. Вона не потребує спеціальних засобів для догляду.

·       Різноманітність дизайну: Оскільки це штучний матеріал то кількість текстур величезна, ви з легкістю підберете плитку під  свій дизайн.
Економічність: У порівнянні з натуральними матеріалами, такими як дерево, вінілова плитка зазвичай доступніша з точки зору вартості. Вона надає високу якість за доступною ціною, що робить її привабливою для широкого кола споживачів.


Недоліки вінілової плитки:

·       Деформації під впливом високих температур: Деякі типи плитки можуть деформуватися при впливі високих температур, тому не рекомендується використовувати їх у приміщеннях з інтенсивним нагрівом.
Шкідливі речовини: Деякі дешеві варіанти вінілової плитки можуть містити хімічні речовини що шкодять здоров'ю, такі як фталати та VOC (органічні сполуки, що викликають випаровування). При виборі вінілової плитки рекомендується віддавати перевагу екологічно безпечним варіантам.

·       Обмежена стійкість до механічних пошкоджень: Вінілова плитка, особливо м'які види, можуть швидко зношуватись та втрачати свій початковий вигляд. Для запобігання цьому рекомендується надавати перевагу моделям з більшим класом зносостійкості.

·       Не завжди можливе відновлення:У разі серйозних пошкоджень, вінілову плитку зазвичай складно або неможливо реставрувати, хоча якщо монтаж виконувався на клей, то можливо замінити одну чи кілька плашок.  У інших випадках, можливо, доведеться замінити ціле покриття. 

Вологостійкий кварцвініл

Загальні рекомендації щодо вибору вінілової плитки для будь-якого інтер'єру:

·       Призначення приміщення грає ключову роль: візьміть до уваги інтенсивність навантаження в приміщенні та умови експлуатації. Відштовхуючись від цього,  виберіть тип підлоги, який відповідає всім вимогам.

·       Дослідіть стиль та дизайн: Виберіть варіант вінілової плитки, який гармонує із загальним стилем конкретного об'єкта.

·       Врахуйте умови експлуатації: Якщо вологість або високе навантаження є проблемою, виберіть відповідний вид вінілової плитки, який буде стійкий до цих факторів.

·       Підготуйте поверхню правильно: Переконайтеся, що основа, відповідає всім вимогам  для обраного методу монтажу.

·       Дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо монтажу та догляду за вініловою плиткою, щоб гарантувати довговічність та красу вашого покриття .

Кварцвініл на стенді в магазині

Підбиття підсумків:

Отже, вінілова плитка надає широкі можливості для дизайну інтер'єру, поєднуючи привабливий зовнішній вигляд, довговічність і зручність укладання. Вона підходить для різних приміщень, у тому числі ті, де вологість є проблемою. Уважний вибір типу вінілової плитки, технічно правильний монтаж, може зробити ваші приміщення затишними та функціональними.